Проведено робочу нараду зі старостами старостинських округів та керівниками структурних підрозділів сільської ради
Сьогодні заступником начальника Шахівської сільської військової адміністрації Лілією Тихоновою проведено робочу нараду зі старостами старостинських округів та керівниками структурних підрозділів сільської ради.
На нараді розглянуто наступні питання:
1. Про створення робочої групи зі збереження пам'яті про місця поховання загиблих Захисників та Захисниць України.
На виконання пункту 14 "Регіонального плану заходів з реалізації в Донецкій області у 2025 - 2027 р. Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року" розглянуто питання про створення робочої групи зі збереження пам'яті про місця поховання загиблих Захисників та Захисниць України.
Під час триваючої збройної агресії рф проти України, гідне увічнення та збереження пам’яті про наших Героїв є запорукою, що подвиг загиблих Захисників і Захисниць не буде забутий.
Захисники і Захисниці віддали своє життя, щоб зберегти життя цілої нації, тому ми повинні забезпечити всім загиблим Героям збереження пам’яті про їхній подвиг, забезпечити гідне вшанування пам'яті, збереження та облаштування поховань загиблих, увічнення пам'яті про них.
2. Про забезпечення виявлення та здійснення оцінки соціальних потреб ветеранів війни, військовослужбовців, сім'ям загиблих (померлих, або визнаних такими, що пропали безвісті) військослужбовців. Про забезпечення вирішення в межах повноважень питань про надання ветеранам війни, сім'ям загиблих (померлих, або визнаних такими, що пропали безвісті) військослужбовців матеріальної допомоги, соціальних послуг та інших питань відповідно до законодавства.
На даний час надзвичайно важливо створювати всі умови для того, аби, повертаючись до цивільного життя, ветерани були соціально активними. Соціальна підтримка, зокрема, надані якісні та вчасні послуги - успішна складова процесу повернення та адаптації. Пропонуючи і надаючи ці послуги, держава і громада не лише демонструють повагу до людей, які стали на захист країни, але й формують їхню спроможність, створюють більше можливостей для більш якісного, повноцінного життя.
Біль втрати, спогади та інші прояви посттравматичного стану заважають відчувати життя повною мірою. Складний емоційний досвід потребує часу на осмислення й прийняття, а повернення до цивільного життя – значної підтримки рідних та суспільства. Тому процес має бути контрольованим, потрібно створити умови, щоб полегшити соціальну адаптацію ветеранів, допомогти їм знайти себе у мирному житті.
Головним завданням є всебічна допомога і сприяння Захисникам та Захисницям у повноцінній адаптації до мирного життя, професійна опіка членів сімей ветеранів, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, сімей Загиблих (померлих) Захисників та захисниць України.