Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

26-а річниця референдуму щодо незалежності України, який відбувся 1 грудня 1991 року

Дата: 01.12.2017 14:20
Кількість переглядів: 876

Фото без опису

Українці сьогодні відзначають 26-ту річницю референдуму щодо незалежності, який відбувся 1 грудня 1991 року. 

Інформаційна довідка

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР переважною більшістю голосів ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення самостійної Української держави – України. Ця дата вважається початком у відліку історії існування України як незалежної держави. Територія України стала неподільною та недоторканою. На території України набули чинності виключно Конституція і закони України.

Акт проголошення незалежності України мав бути підтверджений на референдумі, який проводився одночасно з виборами Президента України.


1 грудня 1991 року відбувся всенародний референдум, на якому український народ підтвердив Акт незалежності України . У бюлетень референдуму було включено текст Акта, прийнятого Верховною Радою 24 серпня, і запитання : «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У голосуванні взяли участь 31 891,7 тис. громадян, тобто 84,2 відсотка загальної кількості включених до списків. Із них на запитання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 804,1 тис. громадян (90,3 % населення ).

Позитивну відповідь дало населення всіх областей України незалежно від їхнього національного складу. За незалежність проголосували не тільки українці, а й представники інших народів, для яких батьківщиною є українська земля.

Результати референдуму виявилися настільки переконливими, що вже наступного дня країни світу почали визнавати державну незалежність України. Тому були невдалими будь-які спроби різноманітних шовіністичних кіл представити українську державність як авантюру українських націоналістів. Ці кола змушені рахуватися з вагомим словом українського народу і сьогодні.

1 грудня 1991 року назавжди вкарбоване у багатостраждальну історію століттями позбавленого своєї державності українського народу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано