Про спільні заходи по детінізації доходів і легалізації трудових відносин на колегії ГУ Держпраці у Донецькій області у  м. Покровську

Дата: 25.06.2018 15:04

Сьогодні фахівці ГУ ДФС у Донецькій області, а саме заступник  начальника управління податків і зборів з фізичних осіб – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Світлана Шилова та начальник Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління Павло Рисованний прийнли участь у роботі колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області.

За засіданні розглянуто підсумки роботи за 5 місяців п.р. в частині наглядової діяльності у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, реалізації органами місцевого самоврядування  функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Значну увагу було приділено взаємодії з ГУ ДФС у Донецькій області та  ГУ Пенсійного фонду в Донецькій області та органами самоврядування з питань детінізації доходів і легалізації трудових відносин та пошуку механізмів її вдосконалення.

Як зазначив Павло Рисованний, за 5 місяців цього року за результатами проведеної підпорядкованим підрозділом роботи по легалізації працездатного населення та заробітної плати оформлено трудові відносини з 732 громадянами та 339 громадян зареєструвалися в якості фізичних осіб - підприємців. Надійшло податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) 715,6 тис.грн. (в т.ч. до місцевого бюджету (60%) – 429,4 тис. грн.), військового збору – 57,7 тис.грн., єдиного внеску – 977,2 тис.грн., та 74,5 тис.грн. інших податків та зборів .

З початку поточного року станом на 01.06.2018 у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, встановлено збільшення кількості зазначених категорій громадян на 842 (у 2017 році 229 громадян), збільшення надходження по ПДФО на 446,4 тис.грн. (у 2017 році – 269,2 тис.грн.), по військовому збору на  36,2 тис.грн. (у 2017 році – 21,5 тис.грн.), по єдиному внеску на 654,2 тис.грн. (у 2017 році – 323,0 тис.грн.).

За 5 місяців 2018 року з питання підвищення рівня заробітної плати фахівці Покровсько-Добропільського управління прийняли участь у                         32 засіданнях комісій при органах місцевого самоврядування та  провели 16 засідань комісії, на яких заслухано 249 посадових осіб. За результатами проведеної роботи 237 підприємства підвищили рівень заробітної плати, додатково надійшло до бюджету ПДФО 264,1 тис.грн., (в т.ч. до місцевого бюджету – 158,5 тис. грн.), військового збору –21,2 тис.грн., єдиного внеску – 322,8 тис.грн.

З початку 2018 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, кількість підприємств, які підвищили рівень заробітної плати збільшилося на 185 (у 2017 році 52 підприємств), збільшення надходження по ПДФО на     247,7 тис.грн. (у 2017 році – 16,4 тис.грн.), по військовому збору на                      19,8 тис.грн. (у 2017 році – 1,4 тис.грн.), по єдиному внеску на 302,8 тис.грн. (у 2017 році – 20,0 тис.грн.).

Позитивна динаміка показників буде збережена за умови подальшого підвищення ефективності взаємодії між Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Державною службою України з питань праці відповідно до Порядку обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 29.05.2017 № 11-1,  а також удосконалення зворотнього зв’язку за результатами обміну інформацією.

Покровсько-Добропільске управління

ГУ ДФС у Донецькій області