ПЛАН заходів щодо запобігання та протидії булінгу

Дата: 18.09.2019 14:03

Фото без описуФото без опису

Булінг– це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
У школі вирішальна роль у боротьбі з булінгом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.
Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.
Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:
  • систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);
  • задирство;
  • фізичні і психічні приниження;
  • різного виду знущання;
  • бойкот та ігнорування;
  • псування особистих речей та ін.
В рамках реалізації ініціативи Міністерства юстиції головним територіальним управлінням юстиції спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації з 10 вересня 2018 року заплановано проведення в загальноосвітніх навчальних закладах області тематичних уроків «Стоп булінг».
Метою проведення таких уроків є вироблення нульової толератності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання і отримання допомоги.
В Україні набув чинності закон про протидію булінгу в школах.

Джерело:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу

№ зп

Термін

1.

Участь здобувачів освіти,батьків та вчителів у заходах до Європейського дня протидії торгівлі людьми

Класні керівники, 1-11-х класів, ЗВР

2.

Участь здобувачів освіти у заходах у рамках Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Листопад 2019

Класні керівники, 1-11-х класів,

3.

Проведення виставки дитячих творчих робіт «Стоп насильству!» до Дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Січень 2020

Класні керівники, 4-11-х класів, ЗВР

4.

Проведення виставки методичної та просвітницької літератури щодо профілактики жорстокого поводження та насильства

Лютий 2020

5.

Участь здобувачів освіти у конкурсі творчих робіт до щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства!»

Листопад 2019

Класні керівники 4-11-х класів, ЗВР

6.

Розгляд питань щодо запобігання та протидії булінгу на засіданні педради , нараді при директорові, батьківських зборах

Репяк  С.В. Класні керівники 1-11-х класів

7.

Проведення бесіди: «Памятка та поради для батьків і вчителів»; «Подолання гендерних стереотипів та прихованої дискримінації засобами гендерно чутливої мови»

8.

Організація інтерактивної бесіди «Життя без насильства», демонстрація фільму «Небезпечна гра» для здобувачів освіти, батьків та вчителів

Класні керівники 10-11 класів

9.

Проведення конкурсу малюнків на тему: « Світ без насильства очима дітей та плакатів за темою: «Ні насильству в сім’ї »

Вересень2019

10.

Проведення бесіди для здобувачів освіти «Життя без насильства»

Класні керівники 9-11-х класів,

11.

Проведення бесіди для здобувачів освіти «Вчимося спілкуватися»

Класні керівники 5-6-х класівІ

12.

Проведення інтерактивної бесіди для здобувачів освіти «Чи легко бути відвертим?»

Квітень Вересень 2019

Класні керівники 7-8-х класів

13.

Організація інтерактивної бесіди для здобувачів освіти «Ми за щасливе майбутнє без насильства»

Класні керівники 1-4-х класів

14.

Проведення інтерактивного уроку для здобувачів освіти: -«Ставлення до себе. Грані особистості»; -«Ставлення до інших. Усі ми різні, усі ми рівні»; -«Ставлення до діяльності. Як приймати рішення».

Лютий Жовтень 2019

Класні керівники 7-8-х класів

15.

Організація співпраці з фахівцями ССД, ЦСС  щодо профілактичної роботи з питань попередження булінгу та насильству в сім’ях згідно окремих планів спільних дій

16.

Підготовка презентації на тему «Стоп булінг!»

Січень 2020

17.

Проведення тренінгового заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»

Класні керівники 5-11-х класів