Шахівська об'єднана територіальна громада

день скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни в Україні

Дата: 19.06.2020 08:51

22 червня 1941 року о 3-й год. 15 хв. німецька артилерія та авіація нанесли несподіваний масовий удар по радянських військах. Цей наступ став початком бойових дій на Східному фронті Другої світової війни. За кілька годин під бомбардування потрапили міста Київ,Одеса, Севастополь, Минск. До 1 грудня 1941 року німецькі війська просунулись вглиб території СРСР на 800-1200 км і захопили Прибалтику, Молдавію, Білорусію, Україну і значну частину Росії.За підрахунками інституту історії України НАН України, в лавах Червоної армії загинуло 3,5-4 млн українців, у партизанських формуваннях - від 40 до60 тис., у загонах ОУН та УПА - понад 100 тис. Прямі людські втрати України становлять 8-10 млн осіб.

В бібліотеці до цієї скорботної дати в історії України оформлена книжкова виставка "Йшов солдат в ім'я життя" на якої представлені матеріали, які розповядають про цей трагичний історичний момент в житті нашій країни.