Увага! В Україні зареєстровано грип птиці!
4 грудня 2020 року в селі Кандибине Новоодеського району Миколаївської області в особистому селянському господарстві зареєстровано випадок захворювання на грип птиці. У зв’язку з ситуацією що склалась, та з метою недопущення спалаху грипу птиці на території Добропільського району, Добропільське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує про наступне:
Грип птиці представляє собою гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної і дихальної систем та високою загибеллю.
До грипу сприятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.
Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.
Клінічні ознаки
Захворюваність птиці на грип і може охоплювати від 80 до 100 % поголів’я і має різний перебіг.
Так, інкубаційний період триває від 1 до 7 діб, в окремих випадках від декількох годин. Хвороба супроводжується депресією, втратою чутливості, сльозотечею, набряками в ділянці голови і шиї, синюшністю слизових оболонок, гребінця та сережок, водянистим проносом, рідше ураженням дихальних шляхів.
Специфічного лікування при захворюванні птиці на грип не розроблено.
Вся птиця у вогнищі інфекції, а також у загрозливій зоні підлягає знищенню.
Власникам птиці, з метою запобігання заносу вірусу хвороби,
необхідно дотримуватись наступних заходів профілактики:
- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, в тому числі синантропною (голуб, горобець, сорока, ворона тощо);
- дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею.
- не допускати сторонніх осіб в місця утримання птиці;
- проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території, послід та підстилку спалювати або обеззаражувати біотермічним методом;
- на вимогу спеціалістів державних установ ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
- купівлю та продаж птиці здійснювати в місцях санкціонованої торгівлі і тільки при наявності супровідних ветеринарних документів;
- завезення поголів’я птиці для розведення, утримання, тощо здійснювати за погодженням з управлінням Держпродспоживслужби в Добропільському районі.
- при перших ознаках захворювання, загибелі птиці чи невластивій їй поведінці повідомляти спеціалістів державних установ ветеринарної медицини Добропільського району: Добропільська районна державна лікарня ветеринарної медицини, смт Святогорівка, вул. Привітна, 21, начальник лікарні Тимохін Валерій Віталійович (0667511777), завідувач протиепізоотичним відділом Ліпатова Тетяна Іванівна (0664208517).