A A A K K K
для людей із порушенням зору
Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини

Дата: 07.04.2021 15:58
Кількість переглядів: 2649

Фото без опису

Найважливішою подією у кожній сім'ї є народження дитини. Маленьке диво приносить у вашу буденність велику відповідальність, бо саме батьки є найважливішими для малечі, вони дбають про свою крихітку, створюють усі необхідні умови для розвитку дитини, забезпечують її усім необхідним.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. №623 контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей , здійснюється центрами соціальних служб.  Список осіб яким призначена допомога  направляється суб’єктом соціальної роботи (управління праці та соціального захисту населення) до центру соціальних служб .

Фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, ліжечка, іграшки тощо.

Проте існують випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя, мають шкідливі звички, та не забезпечують дитину всім необхідним. Тому, така сім'я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями Центру.

 Якщо є факти нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється. 

До відома, виплата допомоги припиняється у разі:

- нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; 

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

- припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

- виникнення інших обставин.

Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Відповідно до плану роботи Центру зазначені перевірки будуть проводитися і надалі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано