Страхові експерти інформують.
Відділом профілактики страхових випадків Добропілльського міського відділення після проведених у січні 2022 року засідань круглих столів на тему: «Аналіз виробничого травматизму та професійної захворюваності за 2021 рік, та заходи щодо їх недопущення» по ВП «Шахтоуправління «Новодонецьке» та ВП «Шахтоуправління «Добропільське» ДП «Добропіллявугілля – видобуток», проаналізовано стан охорони праці у вищезазначених підприємствах за 2021 рік.
Аналіз травматизму показав, що причини, з яких найчастіше трапляються нещасні випадки по ШУ «Добропільське» носить частіше технічний характер, а саме: незадовільний технічний стан, у тому числі виробничих об'єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території, порушення технологічного процесу та інші.
Причинами страхових випадків по ВП «ШУ «Новодонецьке» переважно стають організаційні порушення, а саме порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, порушення трудової і виробничої дисципліни, у т.ч. невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов’язків.
Найчастіше видом події нещасних випадків є падіння під час пересування, обвалення та обрушення породи, ґрунту та інші види подій, що є спільним для обох відокремлених підрозділів.
Порівняльний аналіз хронічних професійних захворювань свідчить про те, що професії, за якими частіше встановлюється професійне захворювання в обох шахтоуправліннях, - це гірник очисного забою, гірник з ремонту гірничих виробок, прохідники зі стажем роботи в шкідливих умовах праці від 20 до 25 років. Останнім часом відмічена наявність профзахворювань у електрослюсарів підземних та гірничих майстрів підземних.
Загалом по обох шахтоуправліннях у порівнянні з 2020 роком відзначився ріст страхових випадків, а саме:
- ШУ «Добропільське» - 80 випадків у 2021 році та 55 у 2020 році;
- ШУ «Новодонецьке» - 41 випадок у 2021 році та 29 у 2020 році.
Вугледобувні підприємства району у 2020 році мали тривалий (близько 4 місяців) простій у роботі через економічне становище, а у 2021 році шахти працювали безперервно, що і призвело до різкого зросту показників.
Представникам підприємств наголошено на необхідності посилення контролю за станом охорони праці, у т.ч. в частині профілактики хронічних захворювань, якості медичних оглядів працівників, вжиття додаткових заходів для упередження страхових випадків.