Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Вплив комп’ютера  на здоров’я  підлітків

Дата: 08.09.2022 13:10
Кількість переглядів: 292

Фото без опису

 

Комп’ютер сьогодні став важливою і необхідною частиною способу життя. Але щоб робота за комп’ютером не перетворилася на залежність і негативно не позначилась на здоров’ї підлітка, слід знати і пояснювати про ризики, які виникають при тривалому сидінні біля монітору, подбати про правильно організоване робоче місце та навчити підлітків правилам поведінки при роботі на комп’ютері.

            Тривала робота за комп’ютером негативно позначається на багатьох функціях організму та впливає на нервову, імунну, кістково-м’язову системи та на гостроту зору.

Основні  ризики  при роботі за компютером:

  1. Гіподінамія.  Тривале сидіння перед комп’ютером в одній позі замість занять

спортом і активними іграми на свіжому повітрі, призводить до того, що м’язи не в повній мірі  розвиваються, підліток стає дратівливим, швидко втомлюється. До того ж вимушене положення негативно позначається на поставі.

  1. Порушення зору: постійна напруга зору призводить  до стомлення очних м’язів, а

 також негативно впливає на внутрішньочні судини та сітківку очей.

  1. Вплив на центральну нервову систему: тривале користування комп’ютером не

тільки може стати причиною підвищеної втомлюваності і навіть запаморочень, але й викликати інші порушення – сонливість, апатію, дратівливість, зниження уваги.

  1. Навантаження на руки:  під час сидіння за комп’ютером руки постійно

знаходяться в напрузі, здійснюються однотипні рухи, довгий час підліток не міняє позу, внаслідок чого виникає стійке стомлення м’язів рук, що потім приводить до больового синдрому. Крім цього,  через порушення кровообігу та погіршення нервової провідності можлива поява судом.

  1. Навантаження на шию. Під час знаходження за комп’ютером шийний відділ

хребта також знаходиться постійно в напрузі, особливо якщо дитина сидить нерівно, в результаті чого погіршується кровопостачання мозку, може виникнути кисневе голодування, що проявляється головними болями.

  1. Психологічний аспект. Часто діти, захоплені інтернет-спілкуванням, втрачають

здатність до живої комунікації, внаслідок чого підлітку складніше знаходити спільну мову з однолітками. Дитина замикається в собі і починає обособлюватися.

  1. Проблеми з харчуванням. Захоплений комп’ютером підліток забуває про їжу або

зовсім втрачає апетит, чи навпаки, дитина починає харчуватися неконтрольовано – перекушувати перед монітором і не дбати про якість і кількість їжі.

 

            Крім  того, на емоційний і розумовий розвиток підлітка істотно впливає інтенсивний  потік інформації з інтернетної мережі, яка не завжди є корисною та безпечною.

 

            Для зменшення негативного впливу комп’ютера на здоров’я підлітка рекомендуємо:

 

 1. Обмежити  час користування  комп’ютером. Використання  ПК  відповідно  до віку дитини  становить : до 6 років - не більше  20 хвилин  на день,  7-10 років - до 45 хв. на день, 11-13 років - 1 година, 14-16 років – не більше 2-х годин на день.

 2. Проводити  періодичні  перерви.  Необхідно   привчати  дитину  періодично  через  кожні  15-20 хв.  робити  перерви, хоча б на 5 хвилин, а через кожні 45 хвилин – перерва має становити 10-15 хвилин. При цьому необхідно включати вправи для профілактики зорової  втоми, а також робити  активні рухи для всього тіла та окремо приділяти увагу рукам.

3. Правильно облаштовувати робоче місце. Необхідно придбати спеціальний стіл та стілець для комп’ютера. Розташовувати монітор комп’ютера необхідно задньою поверхнею до  стіни в добре освітленому місці так, щоб на екрані не було зблискування. Стілець, на якому буде сидіти ваша дитина, обов’язково повинен бути зі спинкою. Висоту стільці потрібно підбирати таким чином, щоб монітор був розташований не менше, ніж на відстані 50 см від очей. Між тілом дитини і краєм стола повинен залишатися вільний простір не менше 5 см. Руки повинні вільно лежати на столі. Під ноги за можливості необхідно поставити підставку, щоб вони були зігнуті в колінних і кульшових суглобах під прямим кутом.

4. Налаштувати монітор в оптимальному світловому режимі. Необхідно вибрати для монітора оптимальну яскравість, контрастність, без мерехтіння зображення. Прослідкуйте, щоб стояв крупний шрифт, а на робочому столі комп’ютера була встановлена картинка спокійних кольорів.

5. Проводити комплекс вправ для очей.

Комп’ютер  - це безумовно корисний винахід людства, а доступ до інтернету відкриває перед підлітком великі можливості саморозвитку.

Подбайте, щоб знаходження підлітка за комп’ютером не перетворилося на залежність.

 

Заступник завідувача філії Неля КІРІЄНКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано