Шахівська сільська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

ДАЧНИЙ СЕЗОН БЕЗ НАСЛІДКІВ. ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ В САДУ ТА НА ГОРОДІ.

Дата: 16.05.2023 14:09
Кількість переглядів: 376

Фото без опису


Час активної роботи на дачних та присадибних ділянках в самому розпалі. Але перш ніж приступати до нелегкої праці, потрібно об’єктивно оцінити свої фізичні можливості, володіти елементарними правилами техніки безпеки і бути  підготовленими, щоб знати, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

  • Сезон тільки починається, і попереду у вас ще багато роботи; Не забувайте про відпочинок.  Всім і  молодим, і людям більш зрілого віку, рекомендується через кожну годину робити невеликі перерви на відпочинок. 
  •  Не працюйте на спеці. Намагайтеся всі роботи проводити рано вранці або ж увечері. Пекуче сонце може стати причиною сонячного удару або сильного опіку. Щоб цього не допустити - надягайте капелюха з великими полями, пийте багато рідини, використовуйте креми з  сонцезахисним фактором.
  •   Якщо ви цілий день перебували в зігнутому стані і головою вниз, то це, як мінімум, стрибок артеріального тиску, а як максимум - інсульт. Також не скидайте з рахунків і стан своїх суглобів - колінних і тазостегнових. Деформація їх при городньо-польових роботах в рази збільшується. 
  •  Одягайте захисні рукавички.  Подряпини, мозолі, порізи і пухирі - наші весняні супутники. Тому побережіть себе,  і обов'язково запасіться аптечкою. Засоби для надання першої медичної допомоги завжди повинні бути у вас під рукою.
  •  Обережно з  тяжкими предметами. Переносьте їх грамотно. Розподіляйте навантаження на організм , щоб у вас не було защемлень, спазмування м'язових тканин та болей: При підйомі важкої ємності, згинайте коліна, а не спину, або використовуйте садову тачку.
  •  Не «заганяйте» себе на дачі.  Лікарі  рекомендують працювати на «землі» тільки по п'ять-шість годин - не більше. До трьох годин вранці і стільки ж по обіді.
 

Що треба пам' ятати:

  • Взуття для роботи на городі повинно бути закритим.  Переломи, порізи, вивихи і садна - ось наслідки недбалого ставлення до свого здоров'я.
  • Бережіть свої руки, працюйте в  рукавичках :трикотажних - щоб у вас не було мозолів; бавовняних при роботі з обрізками плодово-ягідних культур.
  •  Лопати, сокири, сапи та інші гострі предмети ні в якому разі не повинні бути розкидані по ділянці.
  • Обрізка садових культур-це найбільш небезпечний захід. Погано заточена пилка  може зісковзнути зі стовбура (гілки) і травмувати руки. Падаючі після обрізки гілки - можуть травмувати очі. Тому працювати без захисних окулярів заборонено;
  • Висотні роботи. Перш ніж приступати до обрізки і формування  дерев, переконайтеся, що ваші сходи справні і встановлені дуже надійно. Найменший промах або дефект може обернутися падінням, і відповідно - серйозними травмами. Краще такі роботи проводити парно;
  • При обробці рослин хімічними препаратами, необхідно надягати респіратор, рукавички (гумові), захисні окуляри. Не буде зайвим придбати і сам захисний костюм. Якщо у вас немає такої можливості, то одяг, в якому ви обприскували культури, після роботи, необхідно відразу зняти і випрати.
  • Пам'ятайте, що неграмотне застосування хімічних препаратів може принести вашому здоров'ю багато бід. Це алергічні реакції (висип), опіки на шкірних покривах і очах, задуха та інше.

 

Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано