Здоров’я  чи сумнівне задоволення?

Дата: 15.11.2023 09:42

Не всі усвідомлюють тяжкі наслідки від вживання тютюну для свого здоров’я і здоров’я оточуючих. Щороку внаслідок куріння помирає  біля 7 мільйонів людей у всьому світі.

В абсолютно чистій атмосфері організм людини, що палить, зазнає такого токсичного впливу, ніби знаходиться в умовах, де забруднення в тисячі разів перевищує будь-які норми.  Вдихати тютюновий дим у чотири  рази шкідливіше, ніж вихлопні гази автомобіля безпосередньо з вихлопної труби.

Причинами  відмови від куріння можуть  стати:

• Турбота про здоров’я. Вкотре наголосимо: відмовившись від тютюнових виробів, Ви значно підвищуєте свої шанси на довше, якісніше й щасливіше життя. А ще так Ви подбаєте  про здоров’я і  своїх найближчих — адже пасивне куріння спричиняє серцево-судинні та онкологічні захворювання.
  • Зовнішній вигляд. Нікотин негативно впливає на шкіру: вона стає сухою, зморшкуватою і набуває сіруватого кольору. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців. Така собі перспектива, правда?
  • Збереження фінансів. Погодьтеся, куріння — доволі дороге задоволення.
  • Відчуття свободи. Куріння — це кайдани! Згадайте  часи прогулянок без страху про забуті сигарети чи запальничку, спілкування з близькими без перерв «на перекур».

Тож дослухайтесь до  порад як кинути палити:

1. Призначте дату відмови від куріння протягом двох наступних тижнів.
    2. Змініть ваш стиль життя та звички (здорове харчування, фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі).
    3. Уникайте ситуацій, які провокують Вас закурити.
    4. Спробуйте зменшити рівень стресу у своєму житті.
    5. Позбавтеся усіх предметів, які нагадують вам про куріння (вдома, на роботі, у машині).
    6. Виперіть  одяг, позбавтеся запаху тютюну.
    7. Постарайтеся менше вживати або й зовсім відмовитися від вживання алкоголю.
    8. Почистіть зуби від тютюнового нальоту.
    9. Продумайте, як поводитися, якщо Ви опинитеся у місці, де курять (наприклад, носіть з собою льодяник або жувальну гумку).
    10. Вчіться відмовлятися від пропозиції закурити, асоціюйте себе з некурцями.
    11. Переконайте себе, що для вас неважливо, що думають інші про ваше рішення.
    12. Намагайтеся уникати компаній курців.
    13. Намагайтеся справлятися з власним емоційним станом (стресом, роздратуванням, складністю сконцентруватися , тощо) іншими способами (наприклад, ходіть на прогулянки, займайтеся спортом, робіть дихальні вправи тощо).
    14. Намагайтеся не думати про куріння, відволікайтеся на інші справи.

Кожна наша дія — справа виключно наших рук. Тому кинути курити хоч і складно, проте більш ніж реально — варто лиш свідомо підійти до розв’язання проблеми та повірити у власні сили.

Заступник завідувача

Добропільської філії