Від чого необхідно вакцинуватись особам, що працюють з тваринами та тваринним матеріалом?

Дата: 01.05.2024 12:10

Особи, що працюють з тваринами та тваринним матеріалом (ветеринари, працівники зоопарків, дослідники дикої природи, мисливці, лісники, працівники ветеринарних лабораторій, зооволонтери, працівники служб контролю тварин, працівники притулків для тварин, таксідермісти, працівники боєнь) мають бути імунізовані від таких інфекцій:

Гепатиту А Дві дози вакцини Хаврикс з мінімальним інтервалом 6 місяців
Сказу Профілактична вакцинація вакцинами Індираб чи Верораб (3 дози за схемою 0-7-28 днів, 1 бустерна доза за 1 рік, подальші бустерні дози кожні 5 років)
Правця, дифтерії У випадку відсутності даних про щеплення – курс вакцини АДП-м з 3-х доз. Всім іншим – ревакцинація кожні 10 років (Примітка: у випадку травми, в тому числі від укусу тварини, бустерна доза вводиться, якщо з моменту останньої ревакцинації пройшло більше 5 років)
Гепатиту В У випадку відсутності даних про щеплення – 3 дози вакцини Енджерикс-В  з мінімальним інтервалом 1 місяць

Національний портал з імунізації