Про ситуацію з водопостачанням у 2024 році
Під час военного стану питання водопостачання є дуже важливим у вирішенні епідемічного благополуччя населення. В районі склалася важка ситуація з забезпечення населення водою гарантованої якості. Внаслідок ворожих обстрілів 1 квітня 2024 року відбулося знеструмлення Карлівської фільтрувальної станції, в подальшому руйнування греблі Карлівського водосховища, врезультаті чого, в ряді населених пунктів Покровського району погіршилась ситуація із водопостачанням населенню. Але ця проблема вирішується шляхом пошуку альтернативних джерел водопостачання. Наприклад, міста Добропілля та Білозерське забезпечуються водою з свердловин села Золотий Колодязь. Але їх дебіт більш ніж у два рази нижче потреб населення. Тому вода постачається за графіком, додатково для міста Добропілля задіяні свердловини села Ганнівка. Місто Білицьке та селище Водяне забезпечені водою із свердловини. Міста Покровськ та Мирноград також отримують воду за графіком. На жаль, місто Новогродівка та селище Гродівка залишилися без водопостачання. На даний час села забезпечуються питною водою від власних водогінних мереж або колодязів загального користування. Але в окремих ОТГ відсутні системи водопідготовки, в зв’язку з чим вода з свердловин у водогінну мережу постачається без очищення. Завищені показники жорсткості, сухого залишку, сульфатів, що не впливає на здоров’я людини, а тільки збільшується кількість вживаємих миючих засобів при пранні, вмиванні та з’являється осад при кип’ятінні води.
В токсикологічному та епіденмічному плані вода є безпечна.В деяких колодязях сіл Рубіжне та Вірівка завищена кількість нітратів, що є небезпечним, особливо для дітей. Тому дитячі суміші треба готувати тільки з бутильованої води. Слід відмітити, що вміст нитратів у воді неможливо нейтралізувати кип'ятінням або фільтрацією.
Лабораторний контроль якості води здійснюється лабораторіями КП “Компанія «Вода Донбасу», а також проводяться моніторингові дослідження філіями ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Органи місцевої влади, місцевого самоврядування разом з комунальним підприємством “Компанія “Вода Донбасу” здійснюють заходи по забезпеченню населення водою, де взагалі відсутнє водопостачання та розробляють механізми по поліпшенню якостіводи та збільшення джерел альтернативного водопостачання.
Враховуючи вищевикладене, нагадуємо про необхідність:
- для пиття та приготування їжі використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду;
- не пити воду з випадкових джерел;
- при виході з дому, поїздках мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;
-не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей.
Для запобігання негативних наслідків, необхідно пом'ятати, що воду з джерел централізованого та децентралізованого водопостачання перед вживанням слід піддавати кип'ятінню.