Як попередити зневоднення: корисні поради

Дата: 16.07.2024 11:32

Зневоднення – це стан, при якому організм втрачає більше рідини, ніж отримує, що може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Особливо в спекотну погоду або при підвищеній фізичній активності ризик зневоднення значно зростає

Перш ніж говорити про профілактику, важливо знати ознаки зневоднення:

1. Сильна спрага

2. Сухість у роті та горлі

3. Зменшення кількості сечі, темний колір сечі

4. Втома, слабкість, запаморочення

5. Сухість шкіри

6. Швидке серцебиття

7. Головний біль

Поради щодо попередження зневоднення

1. Регулярне споживання води

Найпростіший і найефективніший спосіб запобігти зневодненню – пити достатньо води протягом дня. Рекомендується випивати не менше 8 склянок (приблизно 2 літри) води щодня. У спекотні дні або при інтенсивних фізичних навантаженнях цю кількість потрібно збільшувати.

2. Вживання їжі, багатої на воду

Багато продуктів містять значну кількість води, що сприяє додатковій гідратації. До таких продуктів належать:

- Огірки

- Кавуни

- Ягоди (полуниця, малина)

- Цитрусові (апельсини, грейпфрути)

- Селера

3. Уникання надмірного вживання кофеїну та алкоголю

Кофеїн та алкоголь мають сечогінний ефект, що може спричиняти втрату рідини з організму. Варто обмежити споживання цих напоїв, особливо у спекотну погоду або при інтенсивній фізичній активності.

4. Пиття до, під час та після фізичної активності

Перед фізичними навантаженнями випийте склянку води. Під час тренування пийте невеликі ковтки кожні 15-20 хвилин. Після завершення фізичної активності також потрібно відновити водний баланс, випивши воду або спеціальні ізотонічні напої.

5. Використання спеціальних напоїв

В деяких випадках звичайної води може бути недостатньо для відновлення електролітного балансу. Спеціальні ізотонічні напої або розчини електролітів допоможуть швидше відновити рівень рідини в організмі.

Зневоднення – це серйозна проблема, яку легше попередити, ніж лікувати. Регулярне споживання води, вживання їжі, багатої на воду, обмеження кофеїну та алкоголю, а також правильний режим пиття під час фізичної активності – основні кроки до підтримання оптимального рівня гідратації. Пам'ятайте про ці прості поради, і ваше тіло завжди буде в гарній формі.

Добропільська філія

ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»